Stefano Lavarini podsumował pierwszą fazę mistrzostw. "Motywacja jest naszą siłą napędową"

Stefano Lavarini podsumował pierwszą część mistrzostw Europy

Polskie siatkarki zakończyły pierwszą fazę mistrzostw Europy. W grupie A zajęły drugie miejsce i szykują się już do starcia w 1/8 finału. - Motywacja jest naszą siłą napędową - powiedział w rozmowie z Polsatem Sport selekcjoner naszej reprezentacji Stefano Lavarini.

Polki zaczęły turniej od dwóch kolejnych zwycięstw. Najpierw pokonały Słowenki, a później Węgierki. W trzeciej kolejce musiały natomiast uznać wyższość Serbek, z którymi przegrały 1:3. Ostatnie dwa spotkania fazy grupowej to jednak znów dwie wygrane - 3:0 z Belgią i 3:1 z Ukrainą.

- Nie chodzi o to, żebyśmy zawsze wygrywali 3:0. Siatkówka jest grą błędów i nie ma drużyny, która w ogóle ich nie popełnia. Nasze zadanie polega na tym, abyśmy za każdym razem potrafili wyciągnąć cenną lekcję - powiedział włoski szkoleniowiec.

Lavarini podsumował także pierwszą fazę turnieju w wykonaniu swojej drużyny. Polki - przypomnijmy - zajęły drugie miejsce, ustępując jedynie Serbkom. - Trafiliśmy do trudnej grupy, zrobiliśmy, co w naszej mocy. Mieliśmy swoje trudności, ale potrafiliśmy sobie z nimi radzić. Sądzę, że jesteśmy gotowi na fazę pucharową, w której każde spotkanie będzie decydujące. Tutaj nie ma już miejsca na błędy - tłumaczył selekcjoner.

- Motywacja jest naszą siłą napędową. Każde kolejne spotkanie będzie dla naszej grupy nowym doświadczeniem - zakończył Lavarini.