Fortuna 1 Liga: Wisła Kraków - Arka Gdynia. Transmisja TV i stream online

Obrońcy Wisły Kraków - Igor Łasicki i Dawid Szot.

W szóstej kolejce Fortuna 1 Ligi Arka Gdynia zmierzy się z Wisłą Kraków. Który zespół lepiej zaprezentuje się w najbliższym spotkaniu? Transmisja meczu w Polsacie Sport oraz na Polsat Box Go.

Gospodarze niedzielnego starcia prezentują się zdecydowanie poniżej oczekiwań w obecnych rozgrywkach. Te rozpoczęli od podziału punktów z Górnikiem w Łęcznej (2:2). Wówczas trzy punkty "wydarł" im w 86. minucie Adam Deja, strzelając gola na remis.

Następnie "Biała Gwiazda" zwyciężyła na wyjeździe beniaminka Fortuna 1 Ligi Polonię Warszawa. W stolicy padł wynik 3:2. Wisła ponownie zadrżała w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry, kiedy do siatki trafił Michał Grudniewski. Ostatecznie jednak sędzia dopatrzył się faulu i anulował gola. Tym samym krakowianie uratowali trzy punkty.

W trzeciej kolejce Wisła bezbramkowo zremisowała ze Stalą Rzeszów przy ul. Reymonta. Dalej było już tylko gorzej. Kolejne dwa spotkania, to dwie porażki. Najpierw 0:1 z GKS w Tychach, a następnie 1:3 na własnym stadionie z Odrą Opole. Po pięciu kolejkach Wisła zajmuje czternaste miejsce z zaledwie pięcioma punktami.

Lepiej wygląda sytuacja Arki. Gdynianie rozpoczęli kampanię 2023/24 od dwóch remisów. Najpierw 2:2 z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza, a następnie na wyjeździe z Górnikiem Łęczna (0:0).

Kolejna była porażka 2:3 z Polonią Warszawa na własnym obiekcie. Później było już lepiej. Arka wygrała 3:2 w Rzeszowie z tamtejszą Stalą oraz 2:0 u siebie z GKS Tychy. W konsekwencji tego plasuje się na siódmym miejscu w tabeli z ośmioma "oczkami" na koncie.

Gdy te dwa zespoły mierzyły się ze sobą ostatnim razem, wówczas 3:1 w Gdyni triumfowała Wisła. Jak będzie w Krakowie?

Transmisja meczu Wisła Kraków - Arka Gdynia w Polsacie Sport oraz na Polsat Box Go. Początek o godz. 12:40.