Gwiazdor NBA nie zawiódł na mistrzostwach świata! Zwycięstwa faworytów i obrońców tytułu

Luka Doncic zdobył 37 punktów

Faworyci turnieju, USA i Hiszpania, wygrali swoje pierwsze mecze w mistrzostwach świata koszykarzy. Amerykanie pokonali Nową Zelandię 99:72, a obrońcy tytułu - Wybrzeże Kości Słoniowej 94:64. Luka Doncic zdobył dla Słowenii 37 pkt, a jego zespół zwyciężył Wenezuelę 100:85.

Najwięcej punktów dla zespołu USA uzyskał wybrany w drafcie 2022 z numerem pierwszym 20-letni Paolo Banchero - 21, który ma włoskie korzenie i długo nie mógł się zdecydować, w barwach jakiego kraju będzie występował. Amerykanie słabo rozpoczęli mecz, w połowie pierwszej kwarty przegrywali różnicą 10 punktów (4:14), ale jeszcze w tej odsłonie wyszli na prowadzenie.

Wśród Hiszpanów najlepszą skutecznością popisał się jeden z braci Hernangomezów - Willy, który uzyskał, 22 pkt trafiając 9 z 12 rzutów za dwa punkty oraz cztery z sześciu wolnych.

W najciekawszym meczu drugiego dnia czempionatu Portoryko potrzebowało dogrywki, by zwyciężyć debiutanta Sudan Południowy 101:96. Dla zespołu z Afryki 35 punktów, 11 asyst i sześć zbiórek uzyskał Carlik Jones, rozgrywający Chicago Bulls.

Jeszcze skuteczniejszy był Słoweniec Doncic z Dallas Mavericks, który poprowadził swoją reprezentację do wygranej z Wenezuelę 100:85. Zanotował 37 pkt, co daje mu pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców, miał także siedem zbiórek i sześć asyst.