Polska sztafeta 4x100 metrów ze swoim najlepszym wynikiem w historii MŚ!

Ewa Swoboda

Polska sztafeta 4x100 metrów w składzie Pia Skrzyszowska, Kryscina Cimanouska, Magdalena Stefanowicz, Ewa Swoboda zajęły piąte miejsce w finale lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie z czasem 42.66. Zwyciężyły Amerykanki, drugie były Jamajki, a podium uzupełniły Brytyjki.

Biało-czerwone uzyskały czas 42,65 i zajęły ósme miejsce w eliminacjach. Najlepsze w kwalifikacjach były Amerykanki - 41,59. Do sobotniego finału awansowało osiem sztafet: po trzy najszybsze z dwóch biegów eliminacyjnych oraz dwie z najlepszymi czasami spoza czołowych trójek.

W finale Polki startowały na trzecim torze. Na ostatniej zmianie biegła Ewa Swoboda, która zabezpieczyła Polkom piąte miejsce z czasem 42.66. Do rekordu Polski zabrakło pięciu setnych sekundy. Zwyciężyły Amerykanki, drugie były Jamajki, a podium uzupełniły Brytyjki.

Piąte miejsce w finale lekkoatletycznych mistrzostw świata to najlepszy wynik w historii startów żeńskiej reprezentacji.