Kontrowersyjne zakończenie meczu w Gdańsku! "Rozbój w ciemną noc"

Lechia Gdańsk pokonała, w meczu 3. kolejki ekstraligi rugby Awentę Pogoń Siedlce 23:22. Zakończenie spotkania wzbudziło kontrowersje, gdyż nie zaliczono jako poprawnego kopu z podwyższenia gracza zespołu z Mazowsza.

Według wielu obserwatorów spotkania po zagraniu Nkululeko Ndlovu piłka przeszła między słupami. Sędziowie jednak orzekli inaczej. Inna sprawa, że sytuacja była bardzo trudna do oceny. "Rozbój w ciemną noc" - tak skomentowano spotkanie na oficjalnej stronie Pogoni.

Ciekawie było w Sochaczewie. Orkan pokonał aktualnego mistrza Polski, Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 32:10. W pierwszej połowie zespół z Mazowsza objął prowadzenie 18:3. Jednak w ostatnich minutach przed przerwą zdecydowaną przewagę uzyskało Budo 2011. Długo przyjezdni byli blisko pola punktowego rywala. W ostatniej akcji przed przerwą zdołali przyłożyć oraz podwyższyć i było 18:10. Jednak w drugiej połowie punktował tylko Orkan.

W Krakowie, do przerwy Juvenia prowadziła w meczu z Arką Gdynia 28:19. Po przerwie "Smoki" dominowały i wygrały 54:26.

Kolejny raz przegrał beniaminek ekstraligi, KS Budowlani Commercecon Łódź. Tym razem łodzianie grali z Edachem Budowlanymi Lublin. Ekipa ze wschodu Polski wygrała 42:7.