Kiedy mecz Polska – Turcja w ćwierćfinale ME siatkarek? Data, godzina

Polska zagra z Turcją w ćwierćfinale CEV EuroVolley 2023.

Reprezentacja Polski siatkarek awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy. W tej fazie turnieju zmierzy się z reprezentacją Turcji. Spotkanie zostanie rozegrane w Brukseli. Kiedy grają polskie siatkarki? O której godzinie mecz Polska – Turcja w ćwierćfinale ME 2023?

Polska w pierwszej fazie turnieju rywalizowała w grupie A, która swoje mecze rozgrywała w Gandawie. Podopieczne trenera Stefano Lavariniego wygrały cztery spotkania. Pokonały 3:0 Słowenię, 3:1 Węgry, 3:0 Belgię i 3:1 Ukrainę; jedyną porażkę poniosły w meczu z Serbią (1:3). W 1/8 finału Polki pokonały w Brukseli reprezentację Niemiec 3:0.

Turcja grała w grupie C w Dusseldorfie. Zajęła pierwsze miejsce w tabeli, w pięciu spotkaniach tracąc zaledwie jednego seta. Siatkarki trenera Daniele Santarellego ograły kolejno Szwecję 3:0, Azerbejdżan 3:0, Czechy 3:1, Grecję 3:0 i Niemcy 3:0. W 1/8 finału triumfatorki tegorocznej Ligi Narodów wyeliminowały Belgię po zwycięstwie 3:1.

Mecz Polski z Turcją w ćwierćfinale mistrzostw Europy 2023 zostanie rozegrany w środę 30 sierpnia o godzinie 17.00 w Brukseli. Zwycięzca tego spotkania w półfinale zagra z lepszym z pary Włochy – Francja.