Nokaut w hitowej walce! Ołeksandr Usyk obronił pasy we Wrocławiu

Ołeksandr Usyk wygrał walkę we Wrocławiu.

Ołeksandr Usyk (21-0, 14 KO) znokautował Daniela Dubois (19-2, 18 KO) w dziewiątej rundzie walki wieczoru gali we Wrocławiu. Ukrainiec tym samym obronił swoje pasy mistrzowskie w wadze ciężkiej.

W walce wieczoru gali zorganizowanej we Wrocławiu naprzeciwko siebie stanęli Usyk i Dubois. Ukraiński pięściarz w tym pojedynku bronił swoich czterech mistrzowskich pasów wagi ciężkiej organizacji IBF, WBA, WBO i IBO.

Już od początku Ukrainiec dominował w ringu. Dubois próbował pokonać rywala, cały czas wyprowadzając uderzenia w tors przeciwnika. Usyk był jednak świetnie przygotowany do tej walki, zarówno fizycznie, jak i kondycyjnie.

Brytyjczyk w piątej rundzie trafił mistrza poniżej pasa, przez co pojedynek musiał zostać na chwilę przerwany.

Zawodnik pochodzący zza wschodniej granicy Polski cały czas nękał przeciwnika mocnymi ciosami lewej ręki. Przyniosły one zamierzony skutek w ósmej rundzie. To wtedy Brytyjczyk był liczony po raz pierwszy.

Koniec pojedynku przyszedł w dziewiątej odsłonie. Na lekko ponad minutę przed końcem rundy Usyk trafił rywala i posłał go na deski. Pięściarz z Wysp przez chwilę nie podnosił się. Prowadzący ten pojedynek sędzia postanowił przerwać walkę.

Dzięki temu zwycięstwu Ukrainiec sięgnął po 21. zwycięstwo w swojej profesjonalnej karierze. Tym samym obronił mistrzowskie pasy wagi ciężkiej w organizacjach IBF, WBA, WBO i IBO.