Pięć przełamań i pełna kontrola. Świetny początek Igi Świątek w US Open

Iga Świątek w pięknym stylu awansowała do 2. rundy US Open

Iga Świątek w świetnym stylu rozpoczęła marsz po obronę tytułu w wielkoszlemowym US Open. W poniedziałkowym meczu pierwszej rundy liderka rankingu WTA odprawiła w dwóch krótkich setach Szwedkę Rebeccę Peterson 6:0, 6:1.

Pierwsza rakieta świata była zdecydowaną faworytką w starciu ze sklasyfikowaną 85 pozycji niżej w rankingu WTA Szwedką. Potwierdzały to również poprzednie mecze tych zawodniczek: Świątek mierzyła się z Peterson dwukrotnie i dwukrotnie była górą, wygrywając oba mecze bez straty seta.

W poniedziałkowym spotkaniu ani przez moment nie było wątpliwości, czy tenisistka z Raszyna przedłuży passę zwycięstw nad Rebeccą Peterson. Iga Świątek punktowała zarówno przy własnym podaniu, jak i przy serwisie rywalki, trzykrotnie przełamując Szwedkę i wygrywając gładko 6:0.

Na początku drugiego seta 28-latka zaskoczyła naszą zawodniczkę i w pierwszym gemie prowadziła już 40:0. Nawet taka przewaga nie pozwoliła jej jednak na wygranie tej odsłony - Polka zdobyła bowiem pięć punktów z rzędu i to ona rozpoczęła drugą partię od prowadzenia.

Drugi gem drugiego seta należał już jednak do Peterson, która dobrym serwisem potrafiła "ustawić" sobie Igę Świątek tak, żeby zniwelować jej największe atuty. Szwedka wygrała swojego pierwszego i - jak się później okazało - ostatniego gema w tym meczu. Pierwsza rakieta świata przełamała 28-latkę w czwartym gemie, a następnie punktowała zarówno przy swoim serwisie, jak i przy podaniu rywalki, triumfując 6:1.

Przeciwniczką Świątek w drugiej rundzie turnieju będzie Daria Saville. Australijka, sklasyfikowana w rankingu WTA na 322. pozycji, awansowała do tego etapu po zwycięstwie 6:0, 6:2 nad Amerykanką Clervie Ngounoue.