Siatkarska demolka w ćwierćfinale ME! Pierwsza drużyna w czołowej czwórce

Holandia pewnie wygrała z Bułgarią w pierwszym meczu ćwierćfinałowym CEV EuroVolley 2023.

Siatkarki reprezentacji Holandii wygrały z Bułgarią 3:0 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym mistrzostw Europy 2023 rozegranym we Florencji. Pomarańczowe jako pierwsze zameldowały się w półfinale; zagrają w nim z lepszym z pary Serbia – Czechy.

Pierwszy ćwierćfinał mistrzostw Europy 2023 miał wyjątkowo jednostronny przebieg. Holenderki błyskawicznie uzyskały wyraźną przewagę w pierwszym secie (10:3) i do końca tej partii nie dały rywalkom dojść do głosu. Grały skutecznie, były skoncentrowane, a Bułgarki na ich tle prezentowały się bardzo słabo. Seta zamknęła skutecznym atakiem Indy Baijens (25:11).

Druga odsłona miała wręcz bliźniaczy przebieg. Holenderskie siatkarki szybko odskoczyły przeciwniczkom (4:0, 11:3) i w dalszej części seta kontrolowały sytuację. Ostatnie słowo znów należało do Baijens (25:13).

Nieco bardziej wyrównana była trzecia partia. Na początku wynik oscylował wokół remisu (6:6), później jednak inicjatywę przejęły Pomarańczowe. Po asie Juliet Lohuis odskoczyły na trzy oczka (12:9) i od tego momentu systematycznie powiększały przewagę. Błąd rywalek dał Holandii piłkę meczową (24:17), rywalki obroniły się w trzech akcjach, ale Celeste Plak zamknęła rywalizację skutecznym atakiem (25:19).

Skrót meczu Holandia - Bułgaria:

Najwięcej punktów: Juliet Lohuis (17), Nika Daalderop (16), Celeste Plak (13) – Holandia; Radostina Marinova (10) – Bułgaria. Holenderki dominowały w każdym elemencie – były skuteczniejsze w ataku (59%–31%), lepiej punktowały zagrywką (7–1) i blokiem (7–3).

Holandia – Bułgaria 3:0 (25:11, 25:13, 25:19)

Holandia: Sarah van Aalen, Marrit Jasper, Juliet Lohuis, Celeste Plak, Nika Daalderop, Indy Baijens – Florien Reesink (libero) oraz Kirsten Knip. Trener: Felix Koslowski.
Bułgaria: Mariya Krivoshiyska, Radostina Marinova, Maria Yordanova, Mira Todorova, Petya Barakova, Miroslava Paskova – Mila Pashkuleva (libero) oraz Elena Becheva, Vangeliya Rachkovska, Mirela Shahpazova, Galina Karabasheva (libero), Merelin Nikolova. Trener: Lorenzo Micelli.