Lider rankingu w kolejnej rundzie US Open

Aktualny lider rankingu tenisistów Carlos Alcaraz awansował do drugiej rundy wielkoszlemowego US Open.

Aktualny lider rankingu tenisistów Carlos Alcaraz awansował do drugiej rundy wielkoszlemowego US Open po kreczu rywala, Niemca Dominika Koepfera przy stanie 6:2, 3:2 dla Hiszpana. Alcaraz broni w Nowym Jorku tytułu.

Koepfer, 75. w rankingu ATP, skręcił kostkę już w pierwszym gemie meczu, w którym został przełamany, poprosił jednak o przerwę medyczną i zdecydował się kontynuować grę. Uraz nie pozwolił mu nawiązać wyrównanej walki z wyżej notowanym rywalem i ostatecznie skreczował w drugim secie.

Kolejnym przeciwnikiem 20-letniego Alcaraza będzie Lloyd Harris z Republiki Południowej Afryki.

Broniący tytułu Hiszpan jest już pewien, że po zakończeniu turnieju straci pozycję lidera rankingu ATP, bez względu na wynik w Nowym Jorku. Serb Novak Djokovic wygraną w pierwszej rundzie zapewnił sobie pierwsze miejsce w zestawieniu, bowiem w ubiegłym roku nie wystąpił w US Open ze względu na brak szczepienia przeciw COVID-19, ma więc teraz szansę na zdobycie dużej liczby punktów. Alcaraz natomiast może co najwyżej utrzymać aktualny dorobek punktowy.

W nocy z wtorku na środę do drugiej rundy awansował także Hubert Hurkacz, który wygrał ze Szwajcarem Markiem-Andreą Hueslerem 4:6, 5:7, 7:6 (7-0), 6:3, 6:1. Jego kolejnym rywalem będzie Brytyjczyk Jack Draper.