ME siatkarzy 2023: Wyniki i skróty środowych meczów - 30.09

Trwają mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn. W środę rozegrane zostały kolejne mecze fazy grupowej. Oto wyniki i skróty środowych spotkań mistrzostw Europy siatkarzy.

Od zwycięstwa udział w turnieju rozpoczęli Francuzi. Mistrzowie olimpijscy pokonali w trzech setach reprezentantów Turcji. Warto jednak wspomnieć, że spotkanie nie było łatwą przeprawą dla "Trójkolorowych". Dwa sety zakończyły się na przewagi. Z kolei Słoweńcy przegrali pierwszą partię z Ukraińcami, lecz w kolejnych setach wykazali się większą skutecznością i wygrali spotkanie 3:1.

Ponadto rozegrano pierwsze spotkanie w grupie C, w której rywalizują Polacy. Macedonia Północna pokonała w czterech setach Danię. W ostatnim środowym meczu Serbowie pewnie wygrali ze Szwajcarami.

Mistrzostwa Europy siatkarzy rozgrywane są w czterech krajach z udziałem 24 drużyn. Współgospodarzami turnieju są Bułgaria, Macedonia Północna, Izrael i Włochy.

Uczestnicy będą rywalizować w czterech sześciozespołowych grupach - po cztery najlepsze reprezentacje awansują do 1/8 finału.

Tytułu mistrzów Europy bronią Włosi. Dwa lata temu Polacy prowadzeni przez Vitala Heynena zdobyli brązowy medal, pokonując w meczu o trzecie miejsce Serbię 3:0.