Rekord Bielsko-Biała z Superpucharem Polski

Rekord Bielsko-Biała zdobył Superpuchar Polski w futsalu. W rozegranym w Będzinie meczu pokonał Constract Lubawa po rzutach karnych 4-3. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, po dogrywce wynik brzmiał 5:5.

Drużyna z Lubawy w minionym sezonie wywalczyła swoje pierwsze w historii mistrzostwo kraju, bielszczanie z kolei zdobyli Puchar Polski.

Czwartkowy mecz miał bardzo emocjonujący przebieg. Constract prowadził 2:1, kiedy 30 sekund przed końcem drugiej połowy do remisu doprowadził Stefan Rakic, grający jako "lotny" bramkarz.

W dogrywce bielszczanie prowadzili z kolei 5:2, a rywale zdołali w ciągu dwóch minut odrobić straty i doprowadzić do serii rzutów karnych. O wygranej Rekordu przesądził ostatni strzał, obroniony przez 39-letniego, doświadczonego – choć w czwartek rezerwowego – golkipera Bartłomieja Nawrata.

Mecz o Superpuchar Polski rozegrano po raz 14. Oprócz Rekordu trofeum zdobyli piłkarze Wisły Krakbet Kraków (2), Baustalu Kraków, Clearex-u Chorzów, P.A. Nova Gliwice, Hurtapu Łęczyca, Gatty Active Zduńska Wola i Red Dragons Pniewy.