Aryna Sabalenka zaskoczyła. "Czuję się jak Barbie"

Aryna Sabalenka powiedziała, że w różowym stroju czuje się jak Barbie

Białoruska tenisistka Aryna Sabalenka awansowała do trzeciej rundy US Open, odprawiając w dwóch setach Brytyjkę Jodie Burrage. Po spotkaniu wiceliderka światowego rankingu zaskoczyła dziennikarzy i kibiców, porównując się do... słynnej lalki.

Sabalenka w tegorocznym US Open nie straciła jeszcze seta, wygrywając 6:3, 6:4 z Rosjaną Anną Blinkową i 6:3, 6:2 z Burrage. Oba mecze Białorusinka kończyła po 76 minutach.

Po drugim starciu na nowojorskich kortach wiceliderka rankingu WTA podkreśliła, że jej dobra gra jest również zasługą wygodnego stroju, powstałego w ramach współpracy z jednym ze światowych gigantów w branży sprzętu sportowego. Jego kolorystyka sprawia zaś, że Białorusinka porównała się do... słynnej lalki.

- Cieszę się z tej współpracy. W nowym stroju czuję się wyjątkowo. Czuję się jak Barbie - powiedziała Sabalenka, cytowana przez białoruski Sport5.

W trzeciej rundzie US Open rywalką Aryny Sabalenki będzie 62. rakieta świata, Clara Burel z Francji.