Starcie za plecami polskich siatkarzy! Walka o drugie miejsce w grupie rozstrzygnięta?

Holandia wygrała z Czechami 3:0 w meczu polskiej grupy CEV EuroVolley 2023.

Holandia wygrała z Czechami 3:0 w meczu mistrzostw Europy siatkarzy. Obie drużyny rywalizują w grupie C w Skopje, w której gra również reprezentacja Polski.

Holandia i Czechy to drużyny, które uznawano za najgroźniejszych rywali reprezentacji Polski w grupie C mistrzostw Europy 2023. Obie ekipy przegrały swoje mecze z Polakami – Czesi 0:3, a Holandia 1:3. W tej sytuacji można przypuszczać, że starcie tych reprezentacji zadecyduje o tym, kto zajmie drugą lokatę w tej grupie.

W premierowej odsłonie przewagę miała reprezentacja Holandii. W środkowej części seta odskoczyła na cztery oczka po asie Nimira Abdel-Aziza (16:12). W końcówce utrzymali przewagę, a Wouter ter Maat zamknął seta skutecznym atakiem (25:22).

Pomarańczowi przeważali również w kolejnym secie, rywale zdołali jednak złapać kontakt w końcówce (21:20). W kolejnych akcjach Czesi popełnili jednak błędy, co wykorzystali holenderscy siatkarze. Znów wygrali 25:22, a wynik ustalił Bennie Tuinstra.

Czesi efektownie rozpoczęli trzeciego seta (0:4, 1:6). Holandia goniła wynik i dopięła swego (13:13). W końcówce przewagę uzyskali Holendrzy, ale rywale mieli z nimi kontakt jeszcze przy stanie 23:22. Wówczas sprawę rozstrzygnął Abdel-Aziz, który najpierw popisał się skutecznym atakiem, a po chwili asem (128 km/h) i Pomarańczowi po raz trzeci w tej konfrontacji wygrali 25:22.

Skrót meczu Holandia - Czechy:

Holandia w trzecim meczu turnieju odniosła drugie zwycięstwo, wcześniej ograła Czarnogórę 3:0. Swe kolejne mecze w turnieju obie drużyny rozegrają w poniedziałek. Pomarańczowi zagrają z Danią, a Czesi z Czarnogórą.

Holandia – Czechy 3:0 (25:22, 25:22, 25:22)