Hat-trick Erlinga Haalanda. Czwarta wygrana Manchesteru City

Erling Haaland

Czwarte zwycięstwo w czwartym meczu sezonu Premier League odnieśli piłkarze Manchesteru City. W sobotę obrońcy tytułu pokonali u siebie Fulham 5:1, a trzy bramki zdobył Norweg Erling Haaland.

Haaland swój występ zaczął od asysty. To po jego podaniu w 31. minucie prowadzenie gospodarzom dał Argentyńczyk Julian Alvarez.

Dwie minuty później londyńczycy niespodziewanie wyrównali za sprawą Amerykanina Tima Reama, ale później na boisku dominowali "The Citizens".

Tuż przed przerwą na 2:1 trafił Holender Nathan Ake, a w drugiej połowie klasycznego hat-tricka skompletował Haaland. Na listę strzelców wpisał się w 58. minucie, 70. oraz w doliczonym przez sędziego czasie gry. Drugą z bramek zdobył z rzutu karnego.

Manchester City prowadzi w tabeli. Jako jedyny ma komplet punktów. Na drugim miejscu z dwoma punktami straty jest Tottenham Hotspur. "Koguty" wygrały na wyjeździe z beniaminkiem Burnley 5:2, a w ich szeregach hat-trickiem popisał się Koreańczyk Heung-Min Son.