Celtic górą w 437. odsłonie Old Firm Derby!

Celtic Glasgow pokonał na wyjeździe 1:0 Rangers FC w meczu czwartej kolejki szkockiej ekstraklasy. Tym samym podopieczni Brendana Rodgersa triumfowali w 437. odsłonie słynnych Old Firm Derby.

W pierwszej połowie spotkania to Celtic dłużej utrzymywał się przy piłce i starał się kreować grę. Sytuacji było jak na lekarstwo, bowiem łącznie oba zespoły oddały zaledwie jeden celny strzał na bramkę. Od razu było to jednak uderzenie, które dało gościom prowadzenie. Jego autorem był Kyogo Furuhashi, który w doliczonym czasie gry pokonał Jacka Butlanda soczystym strzałem z półwoleja. Asystę przy tym trafieniu zanotował Matthew O'Riley.

Warto dodać, że w 28. minucie gola dla Rangersów zdobył Kemar Roofe, ale bramka została ostatecznie anulowana po analizie systemu VAR, który dopatrzył się przewinienia.

Po przerwie miejscowi bardzo mocno przycisnęli i robili wszystko, by doprowadzić do wyrównania. Celtic mądrze się jednak bronił i nie dał sobie wyrwać prestiżowego zwycięstwa. Tym samym piłkarze Brendana Rodgersa wskoczyli na fotel lidera ligi szkockiej.

Rangers FC - Celtic Glasgow 0:1 (0:1)

Bramka: Kyogo Furuhashi 45+2