Włoskie media oceniły grę Piotra Zielińskiego. Słodko-gorzkie słowa

Piotr Zieliński (z prawej)

Piotr Zieliński i jego SSC Napoli ma za sobą kolejny mecz w nowym sezonie Serie A. Tym razem mistrzowie Włoch po dwóch zwycięstwach z rzędu, musieli uznać wyższość u siebie Lazio 1:2. Gola dla gospodarzy strzelił Piotr Zieliński, który jednak przyczynił się również do utraty jednej z bramek. Jego występ oceniły włoskie media.

Goście z Rzymu objęli prowadzenie w 30. minucie, ale już dwie minuty później do wyrównania doprowadził Zieliński, który zdecydował się na strzał zza pola karnego. Lazio odpowiedziało na początku drugiej połowy. Trafienie z 52. minuty okazało się ostatnim, co oznaczało pierwszą porażkę Napoli w tym sezonie.

Polak grał do 84. minuty i zebrał pochlebne recenzje za swój występ. Oprócz gola, był bardzo aktywny i brał udział w wiele akcji ofensywnych. W drugiej połowie oddał groźny strzał, po którym mógł dać prowadzenie miejscowym. Jego uderzenie znakomicie jednak wybronił bramkarz Lazio. W zamian Zieliński... przyczynił się do utraty gola, tracąc piłkę na środku boiska. Po przechwycie rzymianie wyprowadzili skuteczną kontrę.

Włoskie media doceniły jednak zaangażowanie Zielińskiego. "Strzelił gola strzałem zza pola karnego, któremu towarzyszyło lekkie szczęście. Czasami podejmował błędne decyzje. Momentami był mało kreatywny" - to najsurowsza ocena portalu "tuttomercatoweb.com", jaką można spotkać pod adresem pomocnika Biało-Czerwonych.

Zdaniem "calcionapoli1926.it", Zieliński był najlepszy na boisku w barwach Napoli. "Zdecydowanie najlepszy nie tylko z powodu strzelonego gola. Jako jedyny usiłował stwarzać coś z przodu" - napisano.

W podobnym tonie o grze Zielińskiego napisano w "napolimagazine.com". "Istotna bramka z dystansu. Większość akcji przechodziła przez niego" - stwierdzono. Polak został najwyżej oceniony razem z Chwiczy Kwaracchelią.

29-latkowi słodko-gorzką recenzję wystawił natomiast portal "calcionapoli24.it". "Strzelił gola, ale stracił też piłkę, po czym padła bramka dla Lazio. To nie w jego stylu" - zaznaczono.

Na koniec zaglądamy do największej włoskiej gazety, czyli "La Gazzetta dello Sport". W niej żurnaliści zaznaczają aktywność Polaka, wspominając o jego szansach bramkowych i groźnych strzałach, ale jednocześnie wypominają mu stratę piłki, po której padł gol dla Lazio. "Przy zdobytej bramce miał dużo szczęścia, bo piłka dwukrotnie odbiła się od innych zawodników i rykoszetem wpadła do siatki" - przyznano.