Aryna Sabalenka się nie zatrzymuje! Pewny awans do ćwierćfinału US Open

Aryna Sabalenka w ćwierćfinale US Open

Aryna Sabalenka pewnie awansowała do ćwierćfinału US Open. W czwartej rundzie wielkoszlemowego turnieju Białorusinka bez problemu pokonała Darię Kasatkinę 2:0 (6:1, 6:3).

Już od początku pojedynku Sabalenka dominowała na korcie. Pochodząca z Białorusi zawodniczka przełamała rywalkę w drugim gemie. Co prawda Kasatkina odpowiedziała, wygrywając następnego gema serwisowego przeciwniczki, ale nowa liderka rankingu WTA okazała się dla niej za mocna. Sabalenka wygrała pierwszego seta, tracąc w tym czasie zaledwie jedną partię.

W kolejnej odsłonie obie zawodniczki nie były w stanie skutecznie bronić swoich serwisów. Sabalenka została przełamana dwa razy, natomiast Kasatkina aż cztery. Nic zatem dziwnego, że również w drugim secie 25-latka przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Białorusinka wygrała 6:3 i tym samym zapewniła sobie awans do ćwierćfinału US Open.

Warto przypomnieć, że niedawno z wielkoszlemowego turnieju rozgrywanego w Nowym Jorku odpadła Iga Świątek. W czwartej rundzie lepsza od Polki okazała się Jelena Ostapenko. To oznacza, że po zakończeniu imprezy w Stanach Zjednoczonych nową liderką światowego rankingu zostanie Sabalenka.

W swoim kolejnym meczu podczas tegorocznej edycji US Open pochodząca z Białorusi tenisistka zmierzy się z Qinwen Zheng.

Aryna Sabalenka - Daria Kasatkina 2:0 (6:1, 6:3)