Koniec rywalizacji w polskiej grupie ME siatkarzy! Ten mecz wyjaśnił ostatnią niewiadomą

Macedonia Północna - Czechy 0:3 w ME siatkarzy 2023.

Macedonia Północna przegrała w Skopje z Czechami 0:3 w meczu kończącym rywalizację w polskiej grupie C mistrzostw Europy siatkarzy 2023. Zwycięstwo dało Czechom trzecie miejsce w tabeli, a Macedończycy awansowali do 1/8 finału z czwartej pozycji.

Już przed tym spotkaniem było wiadomo, że pierwsze miejsce w tabeli zajmie Polska, a druga będzie Holandia. Macedonia Północna i Czechy miały zapewniony awans do 1/8 finału. Walczyły jednak o trzecią lokatę w tabeli, która oznaczała uniknięcie starcia z Włochami w pierwszej rundzie play-off w Bari.

Premierowa odsłona toczyła się przy wyraźnej przewadze reprezentacji Czech (5:8, 12:16), która pewnie zmierzała po wygraną. Przypieczętował ją skutecznym atakiem Lukas Vasina (19:25).

Set numer dwa był zdecydowanie bardziej interesującym widowiskiem. Przewagę nadal mieli siatkarze z Czech (5:8), ale gospodarze odrobili straty (10:10). Później znów inicjatywę przejęli Czesi, reprezentacja Macedonii do końca walczyła jednak o odwrócenie losów seta. W ostatniej akcji Nikola Gjorgiev nie zdołał przebić się przez blok rywali (23:25).

W trzeciej partii, po wyrównanym początku (8:8), inicjatywę przejęli Czesi (14:18). W końcówce asa dołożył dobrze dysponowany Vasina (15:21), a ostatni punkt wywalczył mocnym atakiem ze środka Josef Polak (17:25).