7:1! Hiszpania zmiażdżyła rywala, najmłodszy debiutant w historii z golem

Hiszpania rozbiła Gruzję 7:1.

Reprezentacja Hiszpanii zaprezentowała się ze znakomitej strony. W piątek rozbiła Gruzję w Tbilisi 7:1! Na listę strzelców wpisał się m.in. debiutujący Lamine Yamal.

Gruzja potrafiła wcześniej urwać punkty Norwegii, dlatego nieśmiało liczyła na sprawienie niespodzianki. Jej nadzieje zostały zdeptane między 22. a 40. minutą. W tym czasie goście strzelili cztery gole. Do siatki trafił także Fabian Ruiz, jednak jego trafienie nie zostało uznane ze względu na spalonego.

Tuż po przerwie gospodarze zdobyli bramkę za sprawą Giorgiego Czakwetadze. Ten oddał strzał z kilku metrów i wydawało się, że Unai Simon musi złapać piłkę w ręce. Bramkarz popełnił jednak fatalny błąd...

Podziałało to na Hiszpanów niczym płachta na byka. Między 66. a 74. minutą wyprowadzili trzy kolejne ciosy. Na listę strzelców wpisał się m.in. Yamal, dla którego był to pierwszy występ w kadrze. Piłkarz FC Barcelona stał się tym najmłodszym debiutantem w historii "La Furia Roja". Tego dnia miał 16 lat i 57 dni.

Taki wynik sprawił, że Hiszpania awansowała na drugie miejsce w grupie A. W swoim dorobku ma sześć punktów. Tymczasem Gruzja z czterema "oczkami" zajmuje czwarte miejsce.

Gruzja - Hiszpania 1:7 (0:4)

Bramki: Giorgi Czakwetadze 49 - Alvaro Morata 22, 40, 66, Solomon Kwirkwelia 28 (s), Dani Olmo 38, Nico Williams 68, Lamine Yamal 74