Przełamanie Niemców! Pokonali Francuzów w hitowym meczu

Po pięciu meczach bez wygranej reprezentacja Niemiec w końcu odniosła zwycięstwo. Zespół prowadzony tymczasowo przez Rudiego Vollera pokonał w meczu towarzyskim 2:1 reprezentację Francji. Przypomnijmy, że w niedzielę z funkcji selekcjonera reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów zwolniony został Hansi Flick.

Niemcy bardzo szybko wyszli na prowadzenie, bo już w czwartej minucie gry. Benjamin Henrichs zagrał mocną piłkę w głąb pola karnego. Tam znalazł się Thomas Muller, który pewnym strzałem pokonał Mike'a Maignana.

W pierwszej połowie najbliżej wyrównania Francuzi byli w 30 minucie meczu. Nad poprzeczką strzelał jednak Randal Kolo Muani. Ostatecznie w pierwszej części gry nie oglądaliśmy zbyt wielu groźnych sytuacji. Niemcy zeszli na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Kolejną szansę na doprowadzenie do remisu "Trójkolorowi" zmarnowali w 58. minucie. Zza pola karnego uderzał Aurelien Tchouameni. Na posterunku był jednak Marc-Andre ter Stegen. Później Niemcy kontrolowali przebieg gry i nie podejmowali odważniejszych prób forsowania tempa.

W końcu nadeszła 87. minuta spotkania. Kai Havertz świetnie wypatrzył Leroya Sane. Piłkarz Bayernu otrzymał podanie i zdobył drugiego gola dla swojego zespołu. Wówczas wydawało się, że losy meczu są przesądzone i nic już w Dortmundzie nadzwyczajnego się nie wydarzy.

Tymczasem w 90. minucie gry sędzia podyktował rzut karny dla Francuzów po faulu na jednym z zawodników ekipy Didiera Deschampsa. "Jedenastkę" na gola zamienił Antoine Griezmann. "Trójkolorowi" jeszcze próbowali doprowadzić do wyrównania, lecz bezskutecznie. Niemcy odnieśli ważne dla nich zwycięstwo.

Niemcy - Francja 2:1 (1:0)

Bramki: Thomas Muller 4, Leroy Sane 87 - Antoine Griezmann 90 (k)