Jakob Ingebrigtsen pobiegnie w Eugene na dwóch dystansach

Jakob Ingebrigsten

Norweg Jakob Ingebrigsten, który 8 września w Brukseli ustanowił rekord świata w biegu na 2000 metrów, w finale Diamentowej Ligi w Eugene wystartuje na dwóch dystansach. Będzie jedynym uczestnikiem mityngu rywalizującym w dwóch konkurencjach.

W sobotę pobiegnie na dystansie ”Bowerman Mile”, czyli mili angielskiej (1609,3 metrów), a w niedzielę na 3000 metrów.

22-letni Norweg podczas sierpniowych mistrzostw świata w Budapeszcie zdobył srebrny medal na 1500 metrów i złoty na 5000, ale przyznał, że był przeziębiony i startował z gorączką. Po mityngu w Brukseli powiedział, że jest w świetnej formie i czuje niedosyt. Jak wyjaśnił we wtorek na antenie kanału telewizji NRK, stąd decyzja o dwóch startach w Eugene.

Ingerbigtsen poza medalami w stolicy Węgier wywalczył mistrzostwo olimpijskie w Tokio na 1500 metrów. W ubiegłorocznych MŚ w Eugene zdobył złoty krążek na 5000 m i srebrny na 1500 m. Posiada też cztery najcenniejsze medale mistrzostw Europy - po dwa na 1500 i 5000 m. W halowych ME triumfował pięciokrotnie złotych - trzy razy na 3000 m i dwa na 1500, a także był drugi na 1500 m.