Młodzieżowe reprezentacje Polski w koszykówce 3x3 zagrają w ćwierćfinałach Ligi Narodów

Reprezentacje Polski U-23 kobiet oraz U-21 mężczyzn awansowały w Ułan Bator do ćwierćfinałów Ligi Narodów (rywalizacja zespołów młodzieżowych) w koszykówce 3x3. Obydwie drużyny zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach.

Polki występujące w składzie: Aleksandra Pszczolarska, Bożena Puter, Aleksandra Zięmborska, Justyna Rudzka, ograły w gr. D kolejno Amerykanki 21:9, Mongołki 21:9 i zespół Niemiec U-21 19:13. W piątkowym ćwierćfinale drużyna U-23 zmierzy się z rówieśniczkami z Niemiec (drugie miejsce w gr. B).

Trenerką biało-czerwonych jest olimpijka z Sydney, mistrzyni Polski (ŁKS 1997) Edyta Koryzna. Polki rozstawione są w rankingu turniejowym z numerem z 12.

Koszykarze U-21 zajęli pierwsze miejsce w gr. B, mimo inauguracyjnej porażki z Egiptem 18:21. Pokonali potem Francję 21:15 i to zadecydowało o awansie z pierwszej lokaty. Polacy pod wodzą trenera Michała Hlebowickiego grają w Mongolii składzie: Piotr Lis, Daniel Ziółkowski, Maksymilian Formella i Błażej Czerniewicz. W piątkowym ćwierćfinale zmierzą się z drugim zespołem gr. D (Chiny bądź Katar).

Biało-czerwoni są rozstawieni w rankingu finału LN z numerem siódmym.

Rywalizacja o awans do finału odbywała się w sześciu letnich turniejach, m.in. trzy z nich odbyły się w lipcu w Krakowie. W turniejach finałowych walczy o mistrzostwo po 14 drużyn z całego świata (10 z kategorii U-23 i cztery z U-21).

Dla zespołu U-23 koszykarek finał w Ułan Bator to wartościowy sprawdzian przed mistrzostwami świata, które odbędą się w Lublinie w dniach 27 września - 1 października. W Lublinie zagrają też biało-czerwoni, którzy bronią tytułu. W składzie nie ma jednak dwóch liderów z ubiegłego roku: Adriana Boguckiego i Mateusza Szlachetki, którzy ukończyli już 23 lata i występują w reprezentacji seniorskiej 3x3.