Szokujący wynik w derbach Mediolanu! Sześć goli

Inter rozbił Milan w derbach.

W sobotnim meczu 4. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej Inter pokonał w derbach Mediolanu AC Milan 5:1. "Nerazzurri" z kompletem zwycięstw umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli.

Derby della Madonnina to jedna z najbardziej wyrównanych piłkarskich rywalizacji. We wszystkich oficjalnych rozgrywkach drużyny te mierzyły się ze sobą 238 razy. Inter w sobotę odniósł 90. zwycięstwo. Milan ma ich 79, a 69-krotnie był remis. Bilans bramek 334-311 na korzyść Interu.

W ostatnich latach "Nerazzurri" dominują jednak wyraźnie. Od 2012 roku, w 32 derbowych pojedynkach Milan zdołał pokonać lokalnego rywala tylko sześciokrotnie. W maju drużyny te spotkały się w półfinale Ligi Mistrzów i oba mecz także wygrał Inter.

W sobotę Inter potwierdził derbową dominację. Już w piątej minucie prowadzenie dał mu Henrik Mchitarjan, a jeszcze przed przerwą podwyższył Marcus Thuram.

Drugą połowę lepiej zaczął Milan. W 57. minucie zdobył kontaktową bramkę za sprawą Rafaela Leao. Inter odpowiedział jednak trzema kolejnymi golami. Najpierw ponownie na listę strzelców wpisał się Mchitarjan. Zwycięstwo przypieczętowali natomiast Calhanoglu wykorzystując rzut karny i Davide Frattesi, który wynik ustalił w doliczonym przez sędziego czasie gry.

W tabeli Inter prowadzi z kompletem 12 punktów, Milan z dziewięcioma jest trzeci. Rozdzielił je Juventus Turyn, który pokonał u siebie Lazio Rzym 3:1 i zgromadził 10 pkt. W barwach "Starej Damy" cały mecz rozegrał Wojciech Szczęsny, a Arkadiusz Milik pojawił się na boisku w 83. minucie.