Czerwona kartka dla reprezentanta Polski w Serie A. Jego zespół pozostaje w strefie spadkowej

Piłkarz Cagliari Mateusz Wieteska już w drugim występie we włoskiej ekstraklasie otrzymał czerwoną kartkę. Polski obrońca nie dokończył niedzielnego spotkania z Udinese, które zakończyło się remisem 0:0.

26-letni Wieteska, który przed przerwą na mecze drużyn narodowych zdążył zadebiutować w ekipie z Sardynii po transferze z francuskiego Clermont-Foot 63, w niedzielę w 60. minucie ujrzał żółtą kartkę za faul, a w piątej minucie doliczonego za kolejne wykroczenie został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną.

Cagliari, które dotychczas dwa mecze zremisowało i doznało dwóch porażek, po niepełnych czterech kolejkach plasuje się na 18., trzeciej od końca pozycji w tabeli.