Pierwszy tytuł w karierze dla 19-latki

Ashlyn Krueger

Amerykanka Ashlyn Krueger wygrała w Osace pierwszy w karierze turniej WTA. 19-letnia tenisistka pokonała w finale najwyżej rozstawioną Chinkę Lin Zhu 6:3, 7:6 (8-6).

Pochodząca z Teksasu zawodniczka, zajmująca 123. miejsce na świecie, wystąpiła po raz pierwszy w finale i rozegrała dopiero 11. turniej w cyklu WTA. Zawody w Osace miały rangę 250.

Krueger w turnieju nie przegrała seta w pięciu meczach na szybkiej nawierzchni japońskiego turnieju.

Z kolei o 10 lat starsza Lin Zhu, klasyfikowana na 35. pozycji na świecie, po zwycięstwie w turnieju w Hua Hin (Tajlandia) na początku roku, miała szansę na drugi tytuł w swojej karierze.

Zhu, niedawna pogromczyni Francuzki Caroline Garcii w Cleveland, była faworytką w tym pojedynku, jednak nie była w stanie przeciwstawić się silnej, obdarzonej dobrymi warunkami fizycznymi Amerykance (1,85 m), która zanotowała siedem asów.

Ashlyn Krueger  - Lin Zhu 6:3, 7:6 (8-6)