PSG zaczęło Ligę Mistrzów od zwycięstwa! Gole po przerwie

PSG pokonało Borussię Dortmund 2:0 w meczu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wszystkie gole padły po przerwie.

Oba kluby radzą sobie dość przeciętnie na początku tego sezonu, więc ciekawe było, jak to przełoży się na spotkanie Ligi Mistrzów. W pierwszej połowy paryżanie przeważali, ale nie oddali żadnego celnego strzału!

Poprawiło się to dopiero po przerwie. Już w pierwszej akcji gospodarze wywalczyli rzut karny po zagraniu piłki ręką przez Niklasa Sule. Do piłki podszedł Kylian Mbappe i po chwili zrobiło się 1:0 dla PSG.

W 58. minucie było już 2:0. Po pięknej akcji Achrafa Hakimiego i Vitinhy do siatki trafił ten pierwszy.

Goście zaczęli grać odważniej dopiero w ostatnich minutach, ale efektem ich starań był tylko strzał w słupek Jamie'ego Bynoe-Gittensa.

PSG - Borussia Dortmund 2:0 (0:0)

Bramki: Mbappe 49 (k), Hakimi 58

PSG: Donnarumma - Hakimi, Marquinhos, Skriniar, Hernandez (88 Danilo) - Vitinha (80 Lee Kang-in), Ugarte, Zaire-Emery - Mbappe, Kolo Muani (80 Ramos), Dembele.

BVB: Kobel - Sule, Hummels, Schlotterbeck - Ryerson, Sabitzer (14 Nmecha), Can (76 Bynoe-Gittens), Brandt (62 Reus), Wolf (78 Bensebaini) - Adeyemi, Malen (62 Fullkrug).

Żółte kartki: Schlotterbeck, Can.