Reprezentant Polski z kolejnym golem w MLS! "Polski pistolet"

Karol Świderski strzelił kolejnego gola w MLS

Karol Świderski strzelił kolejnego gola na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Stanach Zjednoczonych. Polak wpisał się na listę strzelców w meczu Charlotte FC - Philadelphia Union.

W nocy ze środy na czwartek ekipa, w której występuje Świderski, rywalizowała na własnym stadionie w meczu 28. kolejki MLS z zespołem Philadelphia Union. Wynik spotkania dopiero w drugiej połowie otworzył Justin Meram, tym samym dając prowadzenie gospodarzom.

Na kolejnego gola nie trzeba było długo czekać. Już po sześciu minutach na listę strzelców wpisał się reprezentant Polski. Piłka została dośrodkowana w pole karne z prawego skrzydła. Świderski wyprzedził bramkarza i głową wpakował futbolówkę do bramki przeciwników. To już jego ósme trafienie w tym sezonie.

"Polski pistolet" - napisano w mediach społecznościowych amerykańskiego klubu.

Radość kibiców Charlotte FC nie trwała jednak długo. W 70. minucie gola kontaktowego strzelił Quinn Sullivan. Natomiast w doliczonym czasie gry rzut karny wykorzystał Daniel Gazdag. Mecz ostatecznie zakończył się remisem 2:2.

Warto przypomnieć, że w tym starciu udział brał także inny reprezentant Polski. W 77. minucie na murawie pojawił się bowiem Kamil Jóźwiak, który zajął miejsce Bendera Bena. 25-latek w 89. minucie został ukarany żółtą kartką.