Szósta wygrana Manchesteru City w szóstym meczu Premier League

Phil Foden

Szóste zwycięstwo w szóstym meczu sezonu 2023/24 Premier League odnieśli piłkarze Manchesteru City. W sobotę obrońcy tytułu pokonali na własnym stadionie Nottingham Forest 2:0. Bramki już w pierwszym kwadransie zdobyli Phil Foden i Erling Haaland.

Foden wynik otworzył w siódmej minucie, a Haaland podwyższył w 14. To było już ósme w tym sezonie trafienie Norwega, który zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Na początku drugiej połowy czerwoną kartką ukarany został pomocnik "The Citizens" Rodri, ale mimo osłabienia gospodarze utrzymali korzystny wynik.

Manchester City prowadzi w tabeli i ma pięć punktów przewagi nad grupą pościgową, którą tworzą Tottenham Hotspur, Liverpool oraz Arsenal. W niedzielę w derbach Londynu Arsenal podejmie Tottenham, a Liverpool zagra u siebie z West Ham United.