3:0! Włoskie siatkarki pewnie ograły drużynę Vitala Heynena

Włoszka Myriam Sylla oraz Marie Scholzel i Pia Kastner z reprezentacji Niemiec podczas meczu olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego w Łodzi.

Siatkarki reprezentacji Włoch wygrały z Niemkami 3:0 w meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. W ostatnim dniu imprezy rozgrywanej w Łodzi siatkarki Italii zagrają z Polską, a wcześniej Niemki zmierzą się z Amerykankami.

Premierowa odsłona toczyła się przy przewadze reprezentacji Włoch (8:5, 16:10). Siatkarki z Italii były skuteczniejsze w ataku, a Niemki nie były w stanie wykorzystać swoich szans. W efekcie ekipa trenera Davide Mazzantiego wygrała 25:20, a w ostatniej akcji Miriam Sylla zaatakowała po bloku rywalek.

Włoszki rozpoczęły drugą odsłonę od mocnego uderzenia (7:1), ale niemieckie siatkarki szybko wróciły do gry (10:8). W środkowej części seta podopieczne Vitala Heynena walczyły bardzo ambitnie i odrobiły straty (17:17). Końcówka należała jednak do skuteczniejszej w ofensywie reprezentacji Italii, która zamknęła seta punktowym blokiem (25:22).

W trzecim secie, po wyrównanym początku (9:9), poszła punktowa seria Włoszek przy zagrywkach Mariny Lubian (14:9). Siatkarki Italii złapały właściwy rytm i pewnie zmierzały po zwycięstwo w całym meczu. Przypieczętowała je asem serwisowym Francesca Villani (25:15).

Najwięcej punktów: Ekaterina Antropova (24), Miriam Sylla (12) – Włochy; Lena Stigrot (18) – Niemcy. Wyraźna przewaga Włoszek w ataku i punktowych zagrywkach (8–2).

Włochy – Niemcy 3:0 (25:20, 25:22, 25:15)

Włochy: Marina Lubian, Francesca Bosio, Anna Danesi, Elena Pietrini, Miriam Sylla, Ekaterina Antropova – Eleonora Fersino (libero) oraz Beatrice Parrocchiale, Francesca Villani. Trener: Davide Mazzanti.
Niemcy: Pia Kästner, Lina Alsmeier, Lena Stigrot, Marie Schölzel, Camilla Weitzel, Laura Emonts – Anna Pogany (libero) oraz Antonia Stautz, Sarah Straube, Kimberly Drewniok. Trener: Vital Heynen.