Vital Heynen ukarany czerwoną kartą! "To jest jakiś żart"

Vital Heynen został ukarany czerwoną kartą

To niecodziennej sytuacji doszło w meczu Niemcy - USA podczas kwalifikacji igrzysk olimpijskich. Czerwoną kartkę obejrzał trener europejskiego zespołu i były selekcjoner polskich siatkarzy - Vital Heynen.

Cała sytuacja miała miejsce w pierwszym secie. Przy wyniku 17:16 dla Amerykanek Jordan Thompson podczas ataku przekroczyła linię trzeciego metra. Sędzia, która prowadziła to spotkanie, nie zauważyła tego błędu. Przez to trener niemieckich siatkarek - Vital Heynen, musiał poprosić o sprawdzenie tej akcji.

Były szkoleniowiec polskich siatkarzy zaczął kłócić się z prowadzącą to starcie arbiter. Po chwili dyskusji Belg otrzymał żółtą kartkę. Trener powiedział jeszcze kilka słów, po czym zaczął przepraszać kibiców znajdujących się w łódzkiej hali. W tym momencie Heynen obejrzał czerwoną kartkę.

- To jest jakiś żart - powiedział komentujący to spotkanie Marek Magiera.

Przez to odebrano punkt ekipie z Europy. Mimo to prowadzona przez Heynena reprezentacja Niemiec była w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę w pierwszym secie (26:24).