Bayern Monachium uratował remis w Lipsku

Bayern Monachium stracił punkty w meczu z RB Lipsk.

Bayern Monachium zremisował na wyjeździe z RB Lipsk 2:2 w najciekawszym meczu 6. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Potknięcie Bawarczyków wykorzystał Bayer Leverkusen. "Aptekarze" pokonali na wyjeździe FSV Mainz 3:0 i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

W Lipsku mecz świetnie zaczęli gospodarze, którzy po niespełna pół godzinie gry prowadzili 2:0. Na listę strzelców wpisali się Lois Openda i Castello Lukeba.

Bayern straty odrobił w drugiej połowie. W 57. minucie kontaktową bramkę z rzutu karnego zdobył Harry Kane, a remis gościom dał Leroy Sane w 70.

Bayer natomiast nie miał problemów w starciu z zamykającym tabelę FSV Mainz. Wygrał po samobójczym golu Seppa van den Berga oraz trafieniach Alejandro Grimaldo i Jonasa Hofmanna.

W czołówce tabeli jest bardzo ciasno. Bayer ma punkt przewagi nad VfB Stuttgart, które wygrało na wyjeździe z FC Koeln 2:0. Dwa punkty od lidera dzielą Bayern i Borussię Dortmund. BVB już w piątek pokonało na wyjeździe Hoffenheim 3:1.