Kapitalny występ Magdy Linette! Polka ograła byłą liderkę rankingu WTA

Magda Linette

Magda Linette awansowała do drugiej rundy turnieju WTA 1000 w Pekinie. W sobotę polska tenisistka wygrała z rozstawioną z numerem 14. Białorusinką Wiktorią Azarenką 5:7, 6:1, 6:2. Spotkanie trwało dwie godziny i 13 minut.

Po przegranym pierwszym secie Polka dominowała na korcie w starciu z byłą liderką światowego rankingu. W drugiej partii od stanu 1:1 Linette wygrała osiem gemów z rzędu. W efekcie doprowadziła do remisu, a w trzecim secie wygrywała już 3:0.

Azarenka co prawda po chwili odrobiła jedno przełamanie, ale przejąć kontroli nad meczem Linette jej nie pozwoliła. Kilka minut później powiększyła prowadzenie do 5:1. Spotkanie zamknęła przy swoim serwisie, wykorzystując pierwszą piłkę meczową.

Kolejną rywalką Linette będzie zwyciężczyni pojedynku dwóch Amerykanek - Jennifer Brady lub Peyton Stearns.

Jeśli 31-letnia poznanianka wygra następny mecz to w 1/8 finału może zagrać z Igą Świątek. Rozstawiona z numerem drugim podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego swój mecz 1. rundy rozegra prawdopodobnie dopiero w poniedziałek i zmierzy się z nim z Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo.

To było piąte spotkanie tych zawodniczek i druga wygrana Linette.