25:0! Historyczny wynik w meczu siatkarek

Historyczny wynik w meczu Japonia - Afganistan

Do niecodziennej sytuacji podczas XIX Igrzysk Azjatyckich. Siatkarska reprezentacja Japonii wygrała seta przeciwko narodowej drużynie Afganistanu, nie tracąc w tym czasie ani jednego punktu.

Japonia i Afganistan podczas Igrzysk Azjatyckich rywalizują w grupie D. Ekipa z Kraju Kwitnącej Wiśni bez problemu sięgnęła po zwycięstwo w swoim pierwszym starciu podczas chińskiej imprezy, pokonując Hongkong 3:0. Afganistan natomiast na starcie rywalizacji przegrał z Kazachstanem 0:3.

W niedzielę 1 października wydarzyło się coś, co w siatkarskim świecie zostanie zapamiętane na bardzo długo. Siatkarki z Japonii bez problemu pokonały zawodniczki z Afganistanu w trzech setach. Nie to jest jednak najbardziej zaskakujące. Ekipa z Kraju Kwitnącej Wiśni wygrała jedną z partii, nie tracąc w tym czasie ani jednego punktu. Pozostałe odsłony zakończyły się wynikami 25:2 i 25:5 dla Japonii.

XIX Igrzyska Azjatyckie rozpoczęły się 23 września, a zakończą się 8 października. W siatkarskiej rywalizacji w chińskim Hangzhou udział bierze 13 reprezentacji, podzielonych na cztery grupy. Z każdej z nich do fazy play off awansują dwie drużyny.