Wyrównany pierwszy set, a później osiem przełamań! Iga Świątek gra dalej w Pekinie

Andrzej AdamiecTenis

Iga Świątek w swoim pierwszym meczu podczas tegorocznej edycji turnieju WTA w Pekinie pokonała Sarę Sorribes Tormo (6:4, 6:3). W kolejnej rundzie rywalizacji naprzeciwko Polki stanie Warwara Graczewa.

Początek meczu był wyrównany. Wiceliderka rankingu WTA przełamała przeciwniczkę dopiero w piątym gemie pierwszego seta. Hiszpanka nie miała jednak zamiaru tak łatwo się poddać i po chwili wygrała gema serwisowego Świątek.

Mimo to Sorribes Tormo ponownie nie była w stanie obronić swojego serwisu. Dzięki dwóm przełamaniom pochodząca z Raszyna zawodniczka po 50 minutach gry przechyliła szalę zwycięstwa w pierwszym secie na swoją stronę (6:4).

Druga partia tego pojedynku była bardzo ciekawa. Obie zawodniczki miały problem, by obronić swój serwis. W sumie kibice obejrzeli w tym secie aż osiem przełamań. Chłodniejszą głowę potrafiła zachować Polka, która wygrała tę odsłonę 6:3, dzięki czemu zapewniła sobie awans do następnej rundy rywalizacji w Chinach.

Kolejną oponentką Świątek podczas zmagań w Pekinie będzie Warwara Graczewa. W pierwszej rundzie turnieju Francuzce nie dała rady Anastazja Potapowa.

Iga Świątek - Sara Sorribes Tormo 6:4, 6:3