Gol Piotra Zielińskiego nie wystarczył. Real Madryt ograł Napoli w hicie Ligi Mistrzów

Piotr Zieliński strzelił gola Realowi Madryt.

Napoli i Real Madryt zmierzyły się we wtorkowym hicie Ligi Mistrzów. Górą okazali się Królewscy, wygrywając 3:2.

Choć Napoli otworzyło wynik, do przerwy prowadził Real. Gola na 1:0 dla gospodarzy strzelił Leo Ostigard, ale później inicjatywę przejęli Królewscy. Do remisu - po błędzie obrony Napoli - doprowadził Vinicius Junior, a prowadzenie podopiecznym Carlo Ancelottiego po kapitalnej indywidualnej akcji dał Jude Bellingham.

Po przerwie Napoli szybko doprowadziło do wyrównania. Gola z rzutu karnego strzelił Zieliński, pewnie wykorzystując jedenastkę po zagraniu ręką piłkarza Realu. Polak 20 minut później opuścił boisko, kiedy w jego miejsce na murawie pojawił się Giacomo Raspadori.

Kilka minut później Real ponownie wyszedł na prowadzenie. Kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Federico Valverde, atomowym strzałem pokonując Alexa Mereta. Piłka odbiła się jeszcze od bramkarza Napoli, więc było to jego trafienie samobójcze.

Dzięki wygranej w Neapolu ekipa z Madrytu ma na swoim koncie sześć punktów w grupie C - w pierwszej kolejce Real pokonał Union Berlin. Napoli natomiast wcześniej ograło Bragę.

Napoli - Real Madryt 2:3 (1:2)
Bramki: Ostigard 19, Zieliński 54 (rzut karny) - Vinicius Junior 27, Bellingham 34, Meret 78 (gol samobójczy)