Niecodzienna sytuacja w meczu Iga Świątek - Magda Linette! Organizatorzy musieli interweniować

Iga Świątek wygrała z Magdą Linette w turnieju China Open 2023.

Iga Świątek pewnie pokonała Magdę Linette w meczu 1/8 finału turnieju WTA w Pekinie. Spotkanie trwało 65 minut, a w jego trakcie doszło do zaskakującej przerwy.

Sytuacja miała miejsce przed czwartym gemem pierwszej odsłony meczu. Magda Linette zgłosiła pani arbiter, że reklamy na bandach zmieniają się zbyt szybko, co przeszkadza jej w grze.

Organizatorzy imprezy musieli zająć się naprawą band, co oznaczało dla tenisistek przerwę w meczu. Po kilku minutach zdołali uporać się z tym problemem, a zawodniczki mogły wrócić do gry.

Całe zamieszanie nie wybiło z rytmu Igi Świątek, która pewnie wygrała to spotkanie 6:1, 6:1 i zameldowała się w ćwierćfinale. Zmierzy się w nim ze zwyciężczynią meczu Caroline Garcia – Anhelina Kalinina.