Górnik Łęczna nadal bez porażki! Decydujący gol w doliczonym czasie

Górnik Łęczna zremisował z Lechią Gdańsk

Górnik Łęczna zremisował na wyjeździe z Lechią Gdańsk 1:1, a gola na wagę remisu w doliczonym czasie drugiej połowy strzelił Tomasz Neugebauer. Ekipa z Łęcznej po 11 kolejkach Fortuna 1 Ligi nadal nie przegrała ani jednego starcia.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła na chwilę przed przerwą. Na listę strzelców w 34. minucie wpisał się Karol Podliński. Marcin Grabowski dośrodkował piłkę z rzutu rożnego. Po krótkiej chwili zamieszania w polu karnym Lechii do futbolówki dopadł 25-latek i bez problemu wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W drugiej połowie goście skupili się na defensywie. Piłkarze Lechii częściej przebywali przy piłce, a także potrafili skonstruować więcej groźnych akcji pod bramką przeciwników. Kilkoma dobrymi interwencjami popisał się kapitan Górnika - Maciej Gostomski.

Mimo jego dobrej gry gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania. Wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Tomasz Neugebauer popisał się mocnym strzałem z dystansu w doliczonym czasie drugiej połowy. Przy tym uderzeniu Gostomski nie miał szans. Mecz zakończył się wynikiem 1:1

Górnik Łęczna nie przegrał jeszcze ani jednego spotkania w tym sezonie Fortuna 1 Ligi. Zespół prowadzony przez Ireneusza Mamrota jest obecnie wiceliderem tabeli na drugim najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Lechia natomiast plasuje się na piątek pozycji z 16 punktami na koncie.

Lechia Gdańsk - Górnik Łęczna 1:1 (0:1)

Bramka: Tomasz Neugebauer 90+5 - Karol Podliński 34

Lechia Gdańsk: Bogdan Sarnavskyi - Dawid Bugaj, Andrei Chindris, Elias Olsson, Miłosz Kalahur - Ivan Zhelizko, Rifet Kapic (Rifet Kapic 84) - Camilo Mena (Jakub Sypek 69), Luis Fernandez (Louis D'Arrigo 69), Maksym Khlan - Tomas Bobcek (Louis D'Arrigo 69)

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski - Damian Zbozień, Lukas Klemenz, Jonathan De Amo, Marcin Grabowski (Daniel Dziwniel 83) - Adam Deja (Michał Pawlik 83), Egzon Kryeziu - Souleymane Cisse, Paweł Żyra (Ilkay Durmus 79), Kacper Łukasiak (Fryderyk Janaszek 71) - Karol Podliński (Damian Gaska 71)