Genialne zagranie Igi Świątek! W takim stylu wywalczyła finał

Iga Świątek w półfinale turnieju WTA w Pekinie pokonała w dwóch setach Cori Gauff. Zobaczcie jedno z genialnych zagrań Polki podczas tego pojedynku.

Pochodząca z Raszyn zawodniczka już od pierwszej wymiany dominowała na korcie. W pierwszym secie wiceliderka rankingu WTA dwukrotnie przełamała przeciwniczkę, dzięki czemu wygrała partię, tracąc w tym czasie zaledwie dwa gemy.

Na szczególną uwagę zasługuje zagranie Świątek z drugiego gema pierwszego seta. Polka popisała się swoimi umiejętnościami i pokazała, jak potrafi grać backhandem. Piłka uderzona przez raszyniankę uderzyła prosto w linię. Amerykanka nie była już w stanie kontynuować tej wymiany.

Pojedynek ostatecznie zakończył się triumfem Świątek w dwóch setach (6:2, 6:3). Jeszcze nie wiadomo, z kim Polka zmierzy się w finale chińskiej imprezy. Naprzeciwko niej stanie triumfatorka starcia Elena Rybakina - Ludmiła Samsonowa.