Drygas show w Lublinie! Miedź Legnica lepsza od Motoru

Miedź Legnica pokonała Motor Lublin 3:1 w jedenastej kolejce Fortuna 1 Ligi. Goście byli drużyną zdecydowanie konkretniejszą, a dubletem popisał się Kamil Drygas.

Nie mogło się lepiej zacząć niedzielne starcie dla piłkarzy Miedzi. Nie minęło nawet 30 sekund, a podopieczni Radosława Belli już zdołali wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska najprzytomniej w polu karnym Motoru zachował się Kamil Drygas i po chwili mógł utonąć w objęciach kolegów. Gospodarze ewidentnie nie potrafili otrząsnąć się po takim początku. Do końca pierwszej połowy lublinianie nie oddali ani jednego celnego strzału.

Po przerwie mecz zdecydowanie się wyrównał. Nadal lepiej nastawione celowniki mieli jednak przyjezdni. W 59. minucie z rzutu wolnego dobrą piłkę posłał Damian Tront, a niepewne wyjście z bramki Łukasza Budziłka ponownie wykorzystał Drygas.

Jeżeli Motor myślał jeszcze o odrabianiu strat, to w 71. minucie stracił już chyba nadzieję. Marcel Mansfeld musiał tylko skierować piłkę do pustej bramki po interwencji Budziłka. Wynik niedzielnej potyczki ustalił Ruben Hoogenhout, który na nieszczęście Miedzi zanotował trafienie samobójcze.

Motor Lublin - Miedź Legnica 1:3 (0:1)

Bramki: Hoogenhout (s) 75 - Drygas 1, 59, Mansfeld 71