Albańczycy coraz bliżej bezpośredniego awansu! Czesi rozbici w meczu "polskiej" grupy

Reprezentacja Albanii jest coraz bliżej wywalczenia bezpośredniego awansu na Euro 2024. W meczu grupy E, w której grają również Polacy, podopieczni Sylvinho pokonali 3:0 Czechów. Albańczycy mają aktualnie cztery punkty przewagi nad zajmującymi aktualnie drugie miejsce w grupie Biało-Czerwonymi.

Jako pierwsi na prowadzenie mogli wyjść Czesi i mogło to nastąpić już w pierwszej minucie spotkania. Najpierw z dystansu uderzał Jan Kuchta. Etrit Berisha odbił piłkę przed siebie, po czym do futbolówki dopadł Mojmir Chytil. Albański bramkarz naprawił swój błąd sprzed chwili. Zablokował strzał, a następnie chwycił piłkę.

W dziewiątej minucie gry padła bramka na 1:0 dla gospodarzy. Świetną indywidualną akcją popisał się Jasir Asani. Skrzydłowy reprezentacji zszedł z piłką do środka i efektownym uderzeniem z dystansu pokonał Jiriego Pavlenkę.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się sytuacja z 40. minuty gry. Wówczas Czesi zdobyli bramkę za sprawą Chytila. Albańczycy natychmiast zasugerowali zagranie ręką. Sędzia przeanalizował sytuację i uznał, że gracz Slavii Praga skierował futbolówkę do siatki właśnie tą częścią ciała. 24-latek miał już na koncie żółtą kartkę. Po tej sytuacji zobaczył drugą i musiał opuścić boisko. Drużyna Jaroslava Silhavego musiała radzić sobie w osłabieniu.

Ekipa z Bałkanów wykorzystała to w 51. minucie gry. Szybki kontratak wykończył Taulant Seferi. Zawodnik FC Baniyas ponownie wpisał się na listę strzelców w 73. minucie meczu, gdy skierował piłkę do pustej bramki. Niespełna 10 minut później mogło być nawet 4:0, ale trafienie Arbnora Muji zostało anulowane z uwagi na bardzo kontrowersyjnego spalonego. Więcej goli już nie zobaczyliśmy. Albania wygrała i jest coraz bliżej awansu na Euro 2024. Z kolei Czesi spadli na trzecie miejsce w grupie, ale mają jeden mecz zaległy.

Albania - Czechy 3:0 (1:0)

Bramki: Asani 9, Seferi 51, 73

Czerwona kartka: Mojmir Chytil 40