Cztery debiuty i pewne zwycięstwo! Udany start Michała Probierza

Polacy pokonali Wyspy Owcze

Piłkarska reprezentacja Polski pokonała na wyjeździe Wyspy Owcze 2:0 w meczu eliminacji mistrzostw Europy. Był to pierwszy mecz Michała Probierza w roli selekcjonera seniorskiej kadry. Swój debiut w ekipie Biało-Czerwonych zaliczyło aż czterech piłkarzy.

Kibice nie musieli zbyt długo czekać na pierwszego gola w tym spotkaniu. Już w czwartej minucie Piotr Zieliński, który pod nieobecność Roberta Lewandowski przejął kapitańską opaskę, zagrał piłkę do Sebastiana Szymańskiego, który od razu zdecydował się na uderzenie z dystansu. Zawodnik Fenerbahce technicznym strzałem na dalszy słupek pokonał bramkarza Wysp Owczych.

Przed przerwą podopieczni Probierza mieli jeszcze kilka dobrych okazji do podwyższenia prowadzenia. Blisko wpisania się na listę strzelców był między innymi Arkadiusz Milik. Warto jednak zaznaczyć, że chociaż Biało-Czerwoni lepiej prezentowali się na tle rywali, to reprezentanci Wysp Owczych również kilka razy potrafili stworzyć zagrożenie pod bramką Wojciecha Szczęsnego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Polaków.

Już chwilę po przerwie Milik stanął oko w oko z bramkarzem Mattiasem Lamhauge. Hordur Askham sfaulował jednak Polaka kilka centymetrów przed polem karnym. Sędzia po wideoweryfikacji z systemem VAR postanowił pokazać obrońcy czerwoną kartkę i podyktować rzut wolny, którego nie wykorzystał Zieliński.

Biało-Czerwoni wykorzystali przewagę jednego gracza, podwyższając swoje prowadzenie w 65. minucie. Przemysław Frankowski dośrodkował piłkę w pole karne gospodarzy z prawego skrzydła. Dokładnie podanie wykorzystał Adam Buksa, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku, zmieniając Milika. Napastnik tureckiego Antalyaspor strzałem głową umieścił futbolówkę w bramce Farerów.

Mecz ostatecznie zakończył się triumfem Biało-Czerwonych 2:0. Warto przypomnieć, że był to pierwszy mecz Probierza w roli selekcjonera seniorskiej kadry. Aż czterech piłkarzy zaliczyło swój debiut w reprezentacji w tym spotkaniu. Dwóch z nich grało od pierwszej minuty - Patryk Peda oraz Patryk Dziczek. Natomiast Jakub Piotrowski i Filip Marchwiński pojawili się na murawie w drugiej połowie.

Dzięki temu triumfowi sytuacja Polaków w grupie eliminacji mistrzostw Europy zdecydowanie się poprawiła. Biało-Czerwoni awansowali na drugie miejsce, wyprzedzając drużyny narodowe Czech i Mołdawii.

Wyspy Owcze - Polska 0:2 (0:1)

Bramki: Sebastian Szymański 4, Adam Buksa 65

Wyspy Owcze: Mattias Lamhauge - Rene Joensen, Hoerdur Askham, Odmar Faeroe, Viljormur Davidsen - Joannes Bjartalid (Andrass Johansen 76), Gunnar Vatnhamar (Stefan Radosavljevic 90), Brandur Hendriksson Olsen (Ari Mohr Jonsson 76), Jakup Andreasen (Joannes Danielsen 82), Soelvi Vatnhamar - Joan Edmundsson (Paetur Petersen 76).

Polska: Wojciech Szczęsny - Tomasz Kędziora, Patryk Peda, Jakub Kiwior - Matty Cash (Paweł Wszołek 59), Sebastian Szymański (Karol Świderski 59), Bartosz Slisz, Piotr Zieliński (Filip Marchwiński 87), Patryk Dziczek (Jakub Piotrowski 82), Przemysław Frankowski - Arkadiusz Milik (Adam Buksa 59).

Czerwona kartka: Hordur Askham 49