Finał nie dla Asseco Resovii! Gospodarze górą w pierwszym meczu turnieju im. Tomasza Wójtowicza

Bogdanka LUK Lublin wygrała z Asseco Resovią w pierwszym półfinale turnieju im. Tomasza Wójtowicza.

W hali Globus w Lublinie rozgrywany jest turniej Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza. W pierwszym półfinale Bogdanka LUK Lublin pokonała Asseco Resovię 3:0. W finale gospodarze zmierzą się ze zwycięzcą spotkania Jastrzębski Węgiel – Farmitalia Catania.

Drużyna Bogdanka LUK Lublin była faworytem starcia z Asseco Resovią. Gospodarze przystąpili do turnieju w optymalnym składzie, a w ekipie z Rzeszowa zabrakło kilku czołowych siatkarzy, którzy odpoczywają po sezonie reprezentacyjnym. Szansę zaprezentowania się dostali młodzi zawodnicy, m.in. Konrad Szpakowski (rocznik 2005) i Tsimafei Lesko (rocznik 2006).

W pierwszym secie lublinianie prowadzili od początku (7:3, 13:6). Asseco Resovia liczyła głównie na indywidualne zagrania, jak choćby seria dobrych zagrywek Fabiana Drzyzgi (14:11). Gospodarze pewnie zmierzali po wygraną, którą przypieczętował mocnym atakiem Mateusz Malinowski (25:19).

Druga odsłona była bardziej wyrównana, wynik oscylował wokół remisu do stanu 19:19. Końcówka potoczyła się po myśli skutecznych w ataku lublinian, a wynik na 25:21 ustalił Tobias Brand.

W trzeciej partii również wyrównana gra obu ekip, w końcówce rzeszowianie mieli przewagę (18:20), którą jednak gospodarze szybko zniwelowali. Seta rozstrzygnęła rywalizacja na przewagi, w której siatkarze Asseco Resovii mieli swoje szanse na przedłużenie meczu. Zaciętą walkę wygrali jednak lublinianie, którzy po asie Malinowskiego (31:29) zameldowali się w finale.

Bogdanka LUK Lublin – Asseco Resovia 3:0 (25:19, 25:21, 31:29)