Włosi najlepsi w Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza

Włosi najlepsi w Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza.

Saturnia Catania wygrała 3:0 z Bogdanką LUK Lublin w finałowym meczu Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza. Trzecie miejsce w turnieju zajęli siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy pokonali Asseco Resovię Rzeszów 3:1 w decydującym spotkaniu.

Spotkanie od początku było wyrównane, a po obu stronach nie brakowało mocnych ciosów. Na środku dobrze prezentował się Damian Hudzik, a po drugiej stronie za ofensywę odpowiadał austriacki atakujący - Paul Buchegger. To właśnie jego skuteczne zagrywki i ataki pozwoliły odskoczyć w dogodnym momencie i utrzymać prowadzenie do końca tej partii zakończonej wynikiem 25:22.

W drugiej połowie ponownie oglądaliśmy równy początek, ale stopniowo swoim rywalom zaczęli odskakiwać włoscy siatkarze. Do Bucheggera dołączył przyjmujący Luka Basic, a obaj wspólnie na kilkupunktowe prowadzenie. Jeszcze po drugiej stronie odpowiadał Maciej Krysiak oraz Mateusz Malinowski, ale obaj skrzydłowi nie mieli aż tak dużej siły przebicia, aby zagrozić Włochom. Ostatecznie także ta partia padła łupem drużyny z południa Italii przy stanie 25:23.

Najciekawsza była trzecia i zarazem ostatnia partia. Nie brakowało mocnych ciosów, a w samej końcówce przebudzili się gospodarze z Lublina. Zagrywka Marcina Komendy i skuteczność Tobiasa Branda pozwoliły doprowadzić do stanu 22:22, a w pewnym momencie lublinianie mieli nawet piłkę setową. W końcu to jednak Włosi okazali więcej zimnej krwi na parkiecie Hali Globus i po serwisie Mohhamada Manavinezhada w końcu wygrali 28:26 w trzecim secie oraz 3:0 w całym meczu.