Frank Vatrano z czwartym hat-trickiem w karierze NHL

Frank Vatrano strzelił trzy gole, zdobywając swojego czwartego hat-tricka w karierze w niedzielnym meczu hokejowej ligi NHL w którym Anaheim Ducks pokonali Carolina Hurricanes 6:3.

Paweł Mintiukow strzelił w NHL swoją pierwsza bramkę, a ekipa Anaheim odniosła ósme w rzędu zwycięstwo w pierwszym meczu u siebie.

Anaheim ma aktualnie najdłuższą passę zwycięstw w meczach otwierających u siebie z Bostonem i Toronto. Zespół Ducks zdobywał także punkty w każdym z 11 ostatnich debiutów w Honda Center od 2013 roku.

W niedzielnym pojedynku Anaheim prowadziło już 3:0 po 13 minutach gry. Pod koniec trzeciej tercji Ducks długo utrzymywali jednobramkowe prowadzenie, w końcówce, gdy rywale wycofali bramkarza strzelili jeszcze dwie bramki. Jedną z nich w 19. minucie trzeciej tercji uzyskał Vatrano. To jest pierwsza wygrana Anaheim pod wodzą trenera Grega Cronina, który został zatrudniony poza sezonem.

W drugim niedzielnym meczu Ottawa Senators pokonali Tampa Bay Lightning 5:2. "Senatorzy" zanotowali drugie zwycięstwo w ciągu dwóch ostatnich wieczorów, w sobotę pokonali bowiem Philadelphia Flyers także 5:2. Natomiast Tampa Bay przegrałi drugi mecz z rzędu, dzień wcześniej ulegli 4:6 Detroit Red Wings.