Kolejna reprezentacja zapewniła sobie awans na Euro 2024

Austria to kolejna drużyna, która zakwalifikowała się do przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy w Niemczech. Austriacy przypieczętowali awans zwycięstwem w Baku nad Azerbejdżanem 1:0. Bramkę zdobył w 48. minucie z rzutu karnego Marcel Sabitzer.

Goście kończyli mecz w dziesiątkę. W czwartej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę otrzymał Guido Burgstaller.

Znanych jest już ośmiu z 24 uczestników przyszłorocznego turnieju. Oprócz gospodarzy Niemców - wcześniej awans wywalczyły reprezentacje Belgii, Francji, Portugalii, Hiszpanii, Szkocji i Turcji.

Belgia i Austria rywalizują w grupie F. Szansę na bezpośredni awans straciła Szwecja, która o godz. 20.45 rozpocznie mecz z Belgią w Brukseli.

Część ekip, które nie zakwalifikują się do Euro 2024 poprzez eliminacje, będzie miała szansę powalczenia o awans w barażach