Jest decyzja UEFA ws. meczu Belgia - Szwecja

Poniedziałkowy mecz Belgii ze Szwecją w eliminacjach Euro 2024 został przerwany po pierwszej połowie po tym, jak na ulicach Brukseli doszło do zamachu terrorystycznego. UEFA podjęła już decyzję w sprawie dokończenia tego spotkania. Organizacja wystosowała w czwartek specjalny komunikat.

Przypomnijmy, że Belgia i Szwecja zmierzyły się w Brukseli w ramach ósmej kolejki kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Po 45 minutach rywalizacji na tablicy wyników widniał rezultat 1:1. Bramkę dla gości zdobył Viktor Gyokeres, a następnie do wyrównania doprowadził z rzutu karnego Romelu Lukaku. Jak się finalnie okazało, więcej goli nie padło, a piłkarze ze Skandynawii odmówili wyjścia na drugą połowę spotkania. Powodem był atak terrorystyczny, w którym na ulicach belgijskiej stolicy śmierć poniosła dwójka szwedzkich obywateli.

UEFA w czwartek zdecydowała, że mecz nie zostanie już wznowiony, a za wiążący zostanie uznany wynik do przerwy. Żadna ze stron nie naciskała na dogranie spotkania. Belgowie mają już zapewniony awans na nadchodzące Euro, Szwecja zaś na pewno już na mistrzostwa nie pojedzie. Obu reprezentacjom oficjalnie dopisano po jednym punkcie w tabeli grupy F. Drugą drużyną z tejże grupy, która może już kupować bilety do Niemiec, jest Austria.