Polka w gronie najlepszych! Joanna Jędrzejczyk wyróżniona przez światowe media

Sporty walki

Organizacja UFC świętuje swoje 30-lecie istnienia. Z tej okazji branżowy portal MMA Junkie opublikował listę trzydziestu najlepszych zawodników w historii organizacji.

Lista codziennie poszerzana jest o jedno nazwiska. Zaczynając od 30 pozycji na liście znaleźli się póki co kolejno Francis Ngannou, Frank Shamrock oraz Dustin Poirier. Przed nimi umieszczono Polkę. 36-latka została sklasyfikowana na 27. miejscu.

View this post on Instagram

A post shared by MMA Junkie (@mmajunkie)

Zawodniczka z Olsztyna do największej federacji na świecie trafiła w 2014 roku. Wygrała osiem walk z rzędu, a już w drugiej sięgnęła po mistrzowski pas kategorii słomkowej. Jędrzejczyk broniła trofeum pięciokrotnie, jednak straciła je w 2017 roku na rzecz Rose Namajunas. Była to zarazem jej pierwsza przegrana w karierze.

Jędrzejczyk swoją karierę zawodniczki zakończyła w zeszłym roku, kiedy to przegrała drugą walkę z Chinką Weili Zhang. Walka miała być oficjalnym eliminatorem do starcia o pas mistrzowski.