Obrońcy tytułu wciąż niepokonani w NHL

Obrońcy tytułu Vegas Golden Knights nie zatrzymują się w hokejowej lidze NHL

Obrońcy tytułu Vegas Golden Knights nie zatrzymują się w hokejowej lidze NHL - w czwartkowym meczu wygrali na wyjeździe z Winnipeg Jets 5:3. To dla nich piąte zwycięstwo z rzędu od początku sezonu, co jest rekordowym wynikiem w historii klubu.

Po pierwszej tercji spotkania w Winnipeg i golach Alexa Iafallo oraz Jonathana Marchessaulta było 1:1. W drugiej części starcia, mimo celnego strzału Cole'a Perfettiego, Knights objęli prowadzenie 3:2, gdy do bramki trafili Brett Howden i Alec Martinez.

W trzeciej tercji krążek w siatce gości umieścił jeszcze raz Iafallo, ale gole Jacka Eichela oraz Nicolasa Roy'a do pustej bramki dały zwycięstwo hokeistom z Las Vegas. Piąta wygrana z rzędu na otwarcie sezonu jest nie tylko rekordowym wynikiem w historii klubu, ale także wyrównaniem najlepszego rezultatu obrońców tytułu. Od pięciu triumfów sezon rozpoczynali także Edmonton Oilers w latach 1985-86 oraz Ottawa Senators w latach 1920-21.

Niepokonane pozostają również zespoły Colorado Avalanche, po zwycięstwie w czwartek z Chicago Blackhawks 4:0, a także Boston Bruins, którzy wygrali z San Jose Sharks 3:1.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie po czterech porażkach z rzędu odnotowali natomiast hokeiści Seattle Kraken, którzy pokonali u siebie Carolina Hurricanes 7:4.

Co ciekawe, w żadnym czwartkowym meczu NHL nie doszło do dogrywki ani rzutów karnych.