Ależ przymierzył! Przepiękny gol Cristiano Ronaldo w meczu ligi saudyjskiej

Cristiano Ronaldo popisał się kapitalnym golem w meczu Al-Nassr - Damac FC

Cristiano Ronaldo popisał się przepięknym golem w meczu 10. kolejki Roshn Saudi League pomiędzy Al-Nassr a Damac. Portugalczyk kapitalnie przymierzył w 57. minucie z rzutu wolnego, trafiając na 2:1 dla gospodarzy.

W sobotnim spotkaniu przez moment pachniało sensacją, ponieważ to goście wyszli na prowadzenie. W doliczonym czasie pierwszej połowy Kameruńczyk Georges-Kevin N'Koudou wykorzystał długie podanie od Rumuna Nicolae Stanciu i w sytuacji sam na sam nie dał Raghedowi Najjarowi żadnych szans na skuteczną interwencję.

Faworyci wyrównali kilka minut po zmianie stron. W 52. minucie, gdy przyjezdni spodziewali się, że z rzutu wolnego będzie uderzał Cristiano Ronaldo, Brazylijczyk Anderson Talisca sprytnym strzałem lewą nogą trafił przy lewym słupku na 1:1.

Ozdobą meczu było jednak trafienie Ronaldo z 57. minuty. Portugalczyk w swoim stylu kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego z około 25 metrów. Uderzona przez byłego asa Manchesteru United i Realu Madryt piłka przeszła nad głową stojącego w murze zawodnika Damac i wpadła w samo okienko bramki, strzeżonej przez Moustaphę Zeghbę.

Po sobotnim zwycięstwie drużyna Cristiano Ronaldo ma na koncie 22 punkty i zajmuje 3. miejsce w tabeli ligi saudyjskiej. Damac FC, z dziesięcioma "oczkami" na koncie, plasuje się w środku stawki.

Al-Nassr Rijad - Damac FC 2:1 (0:1)

Bramki: Anderson Talisca 52, Cristiano Ronaldo 57 - Georges-Kevin N'Koudou 45+2